Cieszyński portal sportowy - hokej-na-trawie

aktualności

Połączone siły laskarzy
08.10.2019
Miejsce wydarzenia:
Gliwice, Nysa
Główne zdjęcie aktualności

Starsi gracze laskarzy KS Cieszyn zaczynają powoli „wyrastać” z kategorii U-14, więc przyszła pora na grę kategorię wyżej czyli w juniorze młodszym. Musieliśmy więc połączyć siły z zawodnikami z Miasteczka Śląskiego, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji.

W zeszłym tygodniu (29.09) taka połączona drużyna zagrała swój pierwszy mecz. Trafił się im niełatwy przeciwnik – dobrze zgrany zespół KKS Kolejarz z Gliwic. Po pierwszej kwarcie bardzo wyrównanej gry, podczas której nie padła bramka, wydawało się, że mimo wszystko mają szanse mu sprostać, ale w dalszej części meczu przewaga gliwiczan rosła i zwyciężyli 5:0. Ta pierwsza rozgrywka dała szanse trenerom na obserwacje zawodników, ich predyspozycji, możliwości i wyciągnięcie wniosków, co można zmienić w ustawieniu przy kolejnym spotkaniu.

W ten weekend (6.10) KS Cieszyn rozegrał drugi mecz z UKS Plejada z Nysy. Widać było efekty wprowadzonego przez trenerów innego ustawienia drużyny i tym razem to nasi zawodnicy dominowali na boisku i wygrali 4:1. To dopiero początek rozgrywek w nowej kategorii i wielkie zmiany dla wszystkich zawodników i trenerów. Przed nimi dużo pracy nie tylko nad techniką, strategią, ustawieniami na boisku, ale również nad tym, żeby stać się drużyną, która walczy wspólnie i wygrywa.

Tekst i fot. KS Cieszyn

Udostępnij:
menu