Cieszyński portal sportowy - hokej-na-trawie

Pracowity weekend laskarzy
28.05.2019
Tarnowskie Góry

Drużyna laskarzy KS Cieszyn zakończyła kolejny udany hokejowy weekend w Tarnowskich Górach. W sobotę 25 maja zespół U-14 rozegrał mecz z liderem tabeli mistrzostw Śląska Kolejarzem Gliwice. Cieszyński zespół schodził na przerwę prowadząc 1:0. Niestety w drugiej połowie gliwicka drużyna szybko wyrównała wynik, a potem przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc mecz wynikiem 2:1.

W niedzielę cieszyński zespół znowu pojawił się w Tarnowskich Górach, żeby rozegrać zaległe spotkanie z tarnogórską Ósemką. Od początku KS Cieszyn miał widoczną przewagę i mecz toczył się głównie na połowie boiska gospodarzy. Nasi zawodnicy nie dawali im wielu szans na kontrę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 13:0.

Bezpośrednio po spotkaniu w kat. U-14 rozpoczął się turniej najmłodszych. Cieszyńska drużyna U-10 rozegrała w nim 5 meczy, wygrywając kolejno z Kolejarzem 1 jedną bramką, z Ósemką 2 trzema, z Kolejarzem 2 również trzema, z Orlętami Sosnowiec 1 dwoma bramkami i z Ósemką 1 tracąc jedynego gola w tym turnieju, a zdobywając trzy.

W najbliższy weekend starszych zawodników czekają rozgrywki w kolejnym międzynarodowym turnieju, tym razem we włoskim Moncalvo koło Turynu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia we Włoszech!