Cieszyński portal sportowy - hokej-na-trawie

Wyniki laskarzy KS Cieszyn
24.09.2020
Siemianowice Śl., Skierniewice

Wakacje się skończyły. Treningi cieszyńskich laskarzy idą pełną parą, więc przyszedł czas na pierwsze zmagania ligowe. Nasi zawodnicy w kategorii junior młodszy, tak jak w zeszłym roku, sprzymierzyli się z drużyną z Miasteczka Śląskiego i spędzili sobotę (19.09.) w Skierniewicach, rozgrywając mecz z gospodarzem.

Pierwsza kwarta była dość nerwowa i drużyna z cieszyniakami w składzie nie umiała przejąć kontroli na boisku. Wręcz przeciwnie, pozwoliła Polonii Skierniewice strzelić bramkę w drugiej kwarcie. Przeciwnik był dobrze przygotowany i tak naprawdę dopiero ogólne zmęczenie i zmiana nastawienia chłopaków spowodowały, że w ostatniej kwarcie doprowadzili do remisu po dobrze wykonanym krótkim rogu, gdzie strzelcem był Michał Buzek, a piłkę nagrywał Jakub Kamiński. Następna bramka padła po świetnie przeprowadzonej akcji - zagrywał Jan Kochel, a strzelcem był Filip Wilczęga. Autorem trzeciego gola już na sam koniec spotkania był Jan Kochel. Wynik 3:1 nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Polonia Skierniewice zagrała naprawdę dobry mecz. Dobrze, że nasi zawodnicy się „obudzili” i zaczęli walczyć o wynik. Tym bardziej, że przed nimi kolejne mecze.

Z kolei w niedzielę 20 września w Siemianowicach Śląskich o pierwsze punkty w rundzie jesiennej mieli szanse walczyć nasi najmłodsi hokeiści czyli U-10. W turnieju wzięły udział drużyny z Tarnowskich Gór, dwa zespoły z Siemianowic oraz trzy z Sosnowca. Nasi zawodnicy rozegrali pięć meczy. Choć zaczęli przegraną z Siemianowiczanką, to w następnych starciach nie dali się już pokonać, wygrywając z pozostałymi przeciwnikami. Czekają ich jeszcze dwa turnieje tej jesieni. Pilnie trenują, więc mamy nadzieję, że również w następnych spotkaniach odniosą sukces.